Kim ocenil propagátora jezů

  
Přátelé přírody se jako první v republice dozvěděli - z dobře informovaných zdrojů, které chtějí zůstat v anonymitě - překvapující zprávu, kterou zatím zastánci jezů tají, aby jí v pravou chvíli vynesli na světlo jako rozhodující trumf:
Po  seznámení se se závěry konference "Ekologie, nebo ideologie" (22. února 2006 - viz soubor ke stažení níže) se severokorejský vůdce Kim Čong-il rozhodl navázat spolupráci s autorem textu Ing. Asterem.


Na snímku (MiMa) Kim vpravo, Astr vlevo

"Kdybych chtěl zostudit nepřátele naší lidově demokratické republiky, lépe bych to nezformuloval," prohlásil prý miláček všech severokorejských pracujících milovaný Kim.
"Kdo je ten člověk, co to napsal? Jaktože jsem o něm ještě nikdy neslyšel?" podivoval se. "Nebyl by ochoten pracovat jako můj poradce?"

Vyjádření Ing. Astera se nepodařilo získat, po překročení severokorejské hranice přestal zvedat svůj mobilní telefon a odpovídat na SMS.
Před odjezdem však vydal prohlášení, které se nám podařilo získat. Mj. se v něm uvádí:
"Severokorejský trh má největší růstový potenciál. Ze studie renomované firmy MacDonald´s, kterou jsme si nechali zpracovat, vyplývá, že během několika málo desítek let se jejich ekonomika stane nejdynamičtěji se rozvíjející na světě s růstem kolem 133,3% ročně. Okresní hospodářská komora v Děčíně může děkovat, že má tak prozíravého předsedu, který tento trend zachytil včas. S využitím dlouholetých zkušeností naší družby ČSSR - KLDR (a Děčín - Kim Ir-don) předběhneme celý svět.
Do Děčína přivezu smlouvu na severokorejskou investici ve výši 100 miliard nových wonů (pozn. D&B: reálným kursem asi 100 Korun českých). Kim Čong-il je sice podle některých ideologů diktátor, ale jako pragmatika mne zajímá jen to, že hodlá v Děčíně vytvořit 15.000 nových pracovních míst. Pro ta stojí nebazírovat na detailech."

Co přesně se má v Děčíně vyrábět, Ing. Aster v prohlášení neuvádí. Z policejních odposlechů (které neznámý pachatel zveřejnil na internetu) jsme se ale dozvěděli, že to má být ostnatý drát na severokorejské převýchovné tábory, které právě jel Ing. Aster "okouknout".
Z odposlouchávaného hovoru mezi Asterem a nějakým Miroslavem Šloufem plyne, že se ocel na ostny má vozit do Děčína loděmi z Ostravy.
"Je jasné, že tato investice je veřejným zájmem, který převyšuje zájem na ochraně přírody. Zelení ideologové budou muset srazit podpatky a vydat výjimku pro výstavbu 38 vodních děl mezi Ostravou a Děčínem. Odstupující premiér to již označil za hotovou věc. Když už se investovalo 300 miliónů do přestavby plavební komory v Kopistech, těch 98 miliard do výstavby jezů se už ve státním rozpočtu nějak prostě najít musí."

Z hovoru rovněž vyplynulo, že nápad, aby děčínské děti soutěžily o logo plavebního stupně Děčín, vznikl právě inspirací z KLDR. Ředitel Ředitelství vodních cest Šefara měl údajně novinářům položit telefon, ale z policejních odposlechů vyplývá, že před tím ještě něco nesrozumitelného zadrmolil, což novinář pokládal za šum. Ve skutečnosti šlo o korejsky pronesenou větu "Se vštěpováním marxismu- kimirsenismu se musí začínat již u školních dětí." (V originále "Han.guń.mar.yl mot.ham.ni.da")

Mezi dobře informovanými zdroji koluje spekulace, že se na zpáteční cestě zastaví Ing. Aster v Pákistánu, aby s Bin Ládinem předjednal další investici v Děčíně - výrobu semtexu. "Když už vodní cesta povede přes Pardubice, vybudujeme největší evropský přístav u Semtína. Podle našeho průzkumu je ve světě po semtexu taková poptávka, že jsme schopni zvýšit objem lodní dopravy po vodní cestě Labe na 10 až 20 miliónů tun ročně. Do 1. 4. 2010 převezme lodní doprava v ČR 74,2 % zboží od kamiónů," nechal se slyšet Aster, který prý aspiruje na post předsedy vlády velké koalice ODS-KSČM opřené o tichou podporu ČSSD. "Než vzít do koalice Zelené, to se raději spojíme s korejskou stranou práce," prohlásil prý budoucí premiér Aster.

Na snímku (MiMa) Kim vlevo, Aster vpravo

Vydala Agentura Přátel přírody Ducks & Beavers, 1. 4. 2006
Snímky pořídila britská špionážní služba během poslední návštěvy Ing. Astera v KLDR.